Funkcjonariusz Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Rzeszowie. Głównym tematem spotkania była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci.
Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, podejmując zadania z zakresu profilaktyki społecznej, realizuje założenia programu profilaktycznego "Cyberbezpieczni". Policjanci spotykają się z dziećmi, młodzieżą, rodzicami oraz pedagogami informując o internetowych zagrożeniach.

Celem programu jest dostarczanie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z sieci oraz konsekwencji zachowań niezgodnych z prawem, do których dochodzi w przestrzeni wirtualnej. Podkarpaccy policjanci podjęli współpracę z wieloma podmiotami pozapolicyjnymi, głównie placówkami oświatowymi, jednostkami samorządowymi oraz lokalnymi mediami. Pozytywny odbiór ze strony adresatów świadczy o potrzebie i zasadności realizacji tego typu przedsięwzięć.

W piątek, st. asp. Jerzy Ossoliński z Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Rzeszowie. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak bezpiecznie korzystać z internetu, na czym polega zjawisko cyberprzemocy, a także w jaki sposób unikać tego typu zagrożeń. Przedstawiony został problem szkodliwych treści, które mogą wywoływać negatywne emocje u dzieci lub promują niebezpieczne zachowania. Prowadzący przedstawił również konsekwencje prawne czynów karalnych oraz przejawów demoralizacji, do których dochodzi w sieci. Słuchacze uzyskali wskazówki, gdzie mogą zwrócić się o pomoc w sytuacji, kiedy staną się ofiarą cyberprzemocy. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele lokalnych mediów.

Tego typu spotkania informacyjno-edukacyjne są częścią działań realizowanych przez podkarpacką Policję w ramach obchodzonego na całym świecie Dnia Bezpiecznego Internetu. Został on ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.