Policjanci z drogówki w Jarosławiu dokonali zatrzymania 19-letniego motocyklisty, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Młody mężczyzna, kierujący motocyklem KTM, postanowił uciekać przed funkcjonariuszami, łamiąc w ten sposób przepisy ruchu drogowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Zdarzenie miało miejsce w piątek (17 lutego), około godz. 13.00 w Jarosławiu na Placu Mickiewicza. Policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie miasta, w rejonie skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, dostrzegli kierującego motocyklem KTM, którego pojazd posiadał zagiętą tablicę rejestracyjną, a tym samym była nieczytelna. Policjant wysiadł z radiowozu i wydał kierującemu polecenie zatrzymania się na pobliskim parkingu. Motocyklista zignorował to polecenie. Następnie z pasa do jazdy na wprost, wykonał manewr skrętu w prawo nie stosując się do sygnalizacji świetlnej i odjechał w kierunku ul. 3-go Maja. Policjanci podjęli za nim pościg. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podali motocykliście polecenie do zatrzymania się, które kierujący zlekceważył. O podjętych działaniach funkcjonariusze niezwłocznie powiadomili dyżurnego jednostki.

Policyjny pościg za pijanym motocyklistą
Kierujący, podczas ucieczki, poruszał się z dużą prędkością i dopuszczał się rażących wykroczeń w ruchu drogowym - wyprzedzał na skrzyżowaniu, na przejściach dla pieszych, wyprzedził z lewej strony pojazd sygnalizujący manewr skrętu w lewo, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej i do znaków drogowych. W dalszym ciągu nie stosował się do wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania się i kontynuował jazdę w kierunku Łowiec.
W Tuczempach, za wiaduktem kolejowym zjechał z drogi publicznej w pola. Policjanci z uwagi na brak możliwości kontynuowania jazdy bezpośrednio za motocyklem, poruszali się drogą, nie tracąc go z pola widzenia. W pewnym momencie motocyklista zatrzymał się na polu, gdzie z uwagi na podmokły teren nie mógł kontynuować jazdy. Policjanci natychmiast pieszo ruszyli za nim. Kierujący został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Był trzeźwy.

19-letni mieszkaniec gminy Chłopice trafił do policyjnego aresztu.

Za popełnione przestępstwo - nie zatrzymanie się do kontroli drogowej - grozi motocykliście do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia drogowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.