Ponad 100 zawodników w różnych kategoriach wiekowych zgłosiło udział w rywalizacji do VIII Biegu Narciarskiego "Tropem Żubra", który odbył się w sobotę 18 lutego.
Start i meta biegu Tropem żubra" zlokalizowane były przy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.
Organizatorzy świetnie wstrzelili się w okno pogodowe, pozwalające w słonecznej aurze rozegrać zawody na dystansie 6 kilometrów dla dorosłych i na krótszych dystansach w kategoriach juniorskich.

Wśród mężczyzn wygrał Robert Gleń, drugi był Jacek Konik, trzeci Tomasz Szeremeta. W kategorii pań najlepsza była Ewa Marszałek przed Agnieszką Borsuk i Dominiką Dąbrowską-Dudą.

tropem żubra kobiety

Kategorię leśniczek wygrała Dominika Dąbrowska-Duda (RDLP w Krośnie) przed Karoliną Buchaniec i Olimpią Zastawną-Wójcik (obie Nadleśnictwo Stuposiany), a wśród leśników zwyciężył Teodor Furs (Nadleśnictwo Baligród) przed Kamilem Kubackim (Komańcza) i Michałem Szczerbickim (Lutowiska).

Kategorię juniorek starszych wygrała Hanna Dutka przed Gabrielą Karnat i Wiktorią Lelito. Wśród juniorów starszych najlepszy był Stanisław Dutka, drugi Filip Kuczaj, trzeci Olgierd Białkowski.

tropem zybra dzieci

Najszybciej dwa okrążenia pokonały juniorki: Oliwia Strzelecka, Nina Szeremeta i Hanna Kubacka, zaś podium juniorów kolejno zajęli: Wojciech Roczniak, Szymon Kapuśniak i Antoni Szczerbicki.

Nagrody wręczali: Jan Mazur, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie ds. gospodarki leśnej, Ewa Tkacz, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany i Tomasz Baran, prezes Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Bieszczadzkie Trasy Narciarskie wraz z Nadleśnictwem Stuposiany. Zawody odbywały się pod honorowym patronatem Marka Mareckiego, dyrektora RDLP w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.