Podczas prac ziemnych, operator koparki natknął się na niewybuch - bombę lotniczą. Po interwencji saperów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ujawniono również kilka kolejnych sztuk pocisków artyleryjskich.
Wczoraj (20 lutego) po godz. 14, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Ostrów został znaleziony niewybuch. Funkcjonariusze ustalili, że znaleziony przedmiot to bomba lotnicza pochodząca prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Niewybuch leżał na niewielkiej głębokości i został odsłonięty podczas prac ziemnych z wykorzystaniem koparki. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezisko i powiadomili saperów. Do czasu przyjazdu patrolu minerskiego, miejsce pozostawało zabezpieczane przez mundurowych.

Jak się okazało, nie było to jedyne niebezpieczne znalezisko w tym miejscu. Podczas usuwania bomby, patrol minerski ujawnił trzy pociski artyleryjskie oraz pocisk do granatnika. Na czas podjęcia przez saperów niebezpiecznych przedmiotów, funkcjonariusze przeprowadzili ewakuację mieszkańców ze znajdujących się nieopodal budynków. Po kilkudziesięciu minutach wszyscy mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Pamiętajmy! Materiał wybuchowy, pomimo że przeleżał w ziemi kilkadziesiąt lat, wciąż zachowuje swoje właściwości i jest również niebezpieczny. W przypadku znalezienia takich przedmiotów, nie można ich dotykać i podnosić oraz zabezpieczać we własnym zakresie. O znalezisku trzeba natychmiast powiadomić Policję.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.