W czasie swojego zimowego wypoczynku w Bieszczadach narciarze z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego korzystają z dobrych warunków na stokach. O bezpieczeństwie podczas uprawiania sportów zimowych przypominali pod stokiem w Wańkowej policjanci z Leska.
Nauka jazdy na nartach to zabawa i radość dla dzieci i dorosłych - ale jeśli narciarze zapominają o zasadach bezpieczeństwa dochodzić może do niebezpiecznych zdarzeń na stokach. O tym, jak ich unikać chroniąc swoje bezpieczeństwo lescy policjanci przypominali przez całe ferie zimowe podczas spotkań profilaktycznych zarówno z mieszkańcami jak i gośćmi odwiedzającymi Bieszczady.

policjanci na stoku

W minionym tygodniu wciąż działającym stokiem narciarskim w Wańkowej - gmina Olszanica policjanci odwiedzili narciarzy korzystających z aktywnych form wypoczynku. Kontynuując realizację założeń ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", mundurowi przypominali dzieciom, młodzieży oraz dorosłym najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku. Wielu narciarzy odwiedzało policyjne stoisko.

Czytaj również