Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej odzyskali samochód ciężarowy o wartości blisko 230 tys. zł. Pojazd figurował w międzynarodowych i krajowych bazach poszukiwawczych.
Do kontroli na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się obywatel Polski. Mężczyzna wyjeżdżał ciężarówką marki Man. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu strażnicy graniczni ustalili, że auto jest w zainteresowaniu rodzimych służb i widnieje w krajowych oraz międzynarodowych bazach jako utracone na terenie Polski.

Kierowca zapytany o pochodzenie pojazdu oznajmił, że ciężarówka została mu przekazana do prowadzenia przez firmę, w której pracuje. Pojazd o szacunkowej wartości 227 tys. zł zatrzymano, a następnie razem z kierowcą przekazano policjantom.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej samodzielnie lub we współdziałaniu z innymi służbami ujawnili 12 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi 1,3 mln zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.