W Komendzie Powiatowej Policji w Strzyżowie odbyła się coroczna odprawa funkcjonariuszy. Głównymi tematami spotkania były podsumowanie działań z roku 2022 oraz prezentacja planów i celów strzyżowskiej Policji na bieżący rok.
W piątek (17 lutego) o godz. 11, w świetlicy strzyżowskiej komendy, odbyła się odprawa roczna podsumowująca 2022 rok. Wzięli w niej udział Komendant Powiatowy Policji w Strzyżowie insp. Mirosław Wośko, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Strzyżowie nadkom. Bogusław Dziedzic, władze samorządowe: Starosta Strzyżowski Bogdan Żybura, Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra, Wójt Gminy Czudec Andrzej Ślipski, Wójt Gminy Frysztak Jan Ziarnik, Wójt Gminy Niebylec Zbigniew Korab, Wójt Gminy Wiśniowa Marcin Kut, Prokurator Rejonowy Agnieszka Nazarowicz, Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Strzyżowie ks. dr Jan Wolak, kadra kierownicza, funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.

Komendant Powiatowy Policji w Strzyżowie, po przywitaniu zaproszonych gości, przedstawił dane dotyczące funkcjonowania tutejszej jednostki Policji w minionym roku oraz podsumował stan bezpieczeństwa w powiecie strzyżowskim.
Omówione zostały dane statystyczne, które m.in. wskazują na utrzymywanie się tendencji spadkowej zagrożenia przestępczością kryminalną na terenie powiatu, przy wzroście wykrywalności sprawców przestępstw.

roczna odprawa policjantów ze Strzyżowa

Inspektor Mirosław Wośko omówił efekty osiągnięte przez wydziały prewencji i ruchu drogowego oraz kryminalny, a także plan działań na bieżący rok, akcentując priorytety działań.

Komendant podkreślił ogromne znaczenie współdziałania strzyżowskiej Policji z samorządami miasta, powiatu i gmin, dziękując za dotychczasową współpracę oraz wsparcie finansowe. Podkreślił, że najważniejszym wyznacznikiem pracy Policji jest wzrost zaufania społecznego, podejmowanie działań na rzecz bezpieczeństwa oraz eliminacja zachowań szczególnie uciążliwych społecznie.

Komendant, w podziękowaniu za dobrą współpracę, okazaną pomoc i wsparcie, wręczył Staroście Strzyżowskiemu, Burmistrzowi Strzyżowa oraz wójtom okolicznościowe statuetki.
Na odprawie głos zabrali także zaproszeni goście, którzy docenili współpracę ze strzyżowską Policją.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.