Policjantka z niżańskiej komendy wzięła udział w spotkaniu z seniorami. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą.
Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest bardzo ważne. Dlatego też w ubiegły czwartek po godz. 14, policjantka z niżańskiej komendy wzięła udział w spotkaniu z seniorami. Organizatorami imprezy byli Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Miejska Rada Seniorów.

Podczas prelekcji, funkcjonariuszka przekazała seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą "na wnuczka", "policjanta CBŚP" czy "na administratora". Funkcjonariuszka zwróciła uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Wystąpienie miało związek z prowadzonymi działaniami profilaktycznymi dotyczącymi zjawiska oszustw telefonicznych skierowanymi do seniorów z powiatu niżańskiego.

Ponadto uczestnicy spotkania chętnie dzielili się z swoimi doświadczeniami. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.