Po zmianie przepisów w ruchu drogowym zwiększających grzywny m.in. za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i przekroczenie dopuszczalnej prędkości, wielu kierujących zdjęło nogę z gazu.
We wtorek (28 lutego) po godz. 21, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego mieleckiej komendy zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h.

23-letni kierowca volkswagena jechał z prędkością 103 km/h, natomiast 24-letni kierowca audi - 104 km/h. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi oraz zatrzymano im uprawnienia do kierowania pojazdami.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń, musi liczyć się z wysoką karą finansową, a nawet utratą prawa jazdy. Jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy również śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.