Postawą godną naśladowania wykazał się 26-latek, który udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.
W poniedziałek po godz. 19, dyżurny niżańskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od świadka, który uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy mazdy.

- Na miejscu zdarzenia zgłaszający powiedział policjantom, że jadąc swoim audi w kierunku miejscowości Dąbrówka zauważył jadący z przeciwka samochód osobowy, którego styl jazdy wskazywał na to, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Kierujący osobową mazdą cały czas zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego uszkodził bok pojazdu zgłaszającego pomimo, że 26-latek usuwał mu się na pobocze - informuje KPP Nisko.

W momencie kiedy doszło do zderzenia pojazdów, kierowca mazdy zatrzymał się, a zgłaszający podbiegł do niego i zabrał mu kluczyki ze stacyjki. 26-latek oświadczył, że od kierowcy mazdy wyczuł alkohol.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 67-latka. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto podczas sprawdzeń w systemie okazało się, że kierujący ma zatrzymane prawo jazdy.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.