Trzech kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość.
Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Funkcjonariusze referatu ruchu drogowego brzozowskiej komendy systematycznie patrolują miejsca, gdzie często dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy lekceważą ograniczenia prędkości, muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami.

W środę po południu w Golcowej, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jednym z nich był 49-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, kierujący volkswagenem jechał o 67 km/h za szybko. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych oraz 14 punktami karnymi.

Chwilę później, w tym samym miejscu rejon szkoły, kolejny kierowca stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. 50-latek kierujący jeepem, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. W miejscu tym obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, jechał z prędkością 83 km/h. Mieszkaniec powiatu strzyżowskiego został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

Kolejny kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej we wtorek, po godz. 20, w Bliznem. 29-latek siedzący za kierownicą osobowego forda jechał z prędkością 119 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 69 km/h. Mieszkaniec powiatu strzyżowskiego również stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych, a na jego konto wpłynęło 14 punktów karnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.