Kierująca volkswagenem, podróżująca z córką, prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka kierującemu audi, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia się pojazdów.
W poniedziałek (6 marca) przed godz. 17, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Stara Bircza.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca volkswagenem, 31-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego, jadąc od strony miejscowości Leszczawa, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierujacemu audi, który poruszał się w od strony Birczy w kierunku miejscowości Leszczawa i doprowadziła do czołowego zderzenia się pojazdów. W konsekwencji oba pojazdy wypadły z drogi. Volkswagen w wyniku siły uderzenia znalazł się na terenie zielonym przy drodze, natomiast audi wpadło do przydrożnego przepustu betonowego.

wypadek w Starej Birczy

Kierujący audi, 72-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, wymagał specjalistycznej pomocy medycznej, dlatego na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował poszkodowanego do szpitala. Pomocy medycznej potrzebowały również osoby podróżujące volkswagenem - kierująca i jej 13-letnia córka. One również zostały przetransportowane karetką do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Zderzenie dwóch tirów na DK19
Droga w miejscu wypadku była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. Na miejscu czynności procesowe wykonywała grupa dochodzeniowo-śledcza.

Finalnie po badaniach w szpitalu, okazało się, że nikt z biorących udział w zdarzeniu nie odniósł obrażeń, które mogłyby zagrażać ich życiu. Kobieta z córką po badanich opóściły szpital.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.