W piątek policjanci z niżańskiej komendy Policji udali się na interwencję zgłoszoną przez kontrolerkę biletów w autobusie MZK. Na miejscu okazało się, że dwóch nieletnich chłopców nie ma przy sobie biletów i wprowadza w błąd co do swoich danych osobowych.
W piątek przed południem, policjanci z niżańskiej komendy Policji udali się na interwencję zgłoszoną przez kontrolerkę biletów w autobusie MZK. Na miejscu okazało się, że dwóch nieletnich chłopców podróżowało komunikacją miejską nie posiadając przy sobie biletów.

Oprócz braku biletów, chłopcy najpierw ukrywali swoją tożsamość, a następnie wprowadzali w błąd co do swoich danych osobowych. Nie chcieli również skontaktować się ze swoimi rodzicami.

Ponadto 15 i 13-latek powiedzieli policjantom, że dziś nie musieli uczestniczyć w szkolnych zajęciach. Ostatecznie z budynku Komendy Powiatowej Policji w Nisku odebrali ich rodzice. W sprawie nastolatków policjanci materiały przesłali do sądu dla nieletnich - informuje KPP w Nisku.

Tir wiozący cukier utknął w rowie
Przypominamy, że w ubiegłym roku Ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich zastąpiła ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich. Oznacza to, że również nieletni odpowiadają za swoje niewłaściwe zachowania, które ropatrywane są jako przejawy demoralizacji lub czyny karalne.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.