W ramach działań "Bezpieczny pieszy" funkcjonariusze ujawnili 20 wykroczeń popełnianych głównie w rejonie przejść dla pieszych.
Działania "Bezpieczny pieszy" to cykliczne działania realizowane przez kolbuszowskich policjantów w każdy wtorek. Ich celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych oraz egzekwowanie zgodnego z przepisami zachowania. Szczególnym nadzorem w tym dniu policjanci obejmują przejścia dla pieszych.

We wtorek (7 marca) działania prowadzone były głównie na terenie Kolbuszowej, ale także w innych miejscach na terenie powiatu kolbuszowskiego. Wzięło w nich udział 6 funkcjonariuszy z referatu ruchu drogowego kolbuszowskiej jednostki.

Policjanci ujawnili łącznie 20 wykroczeń, nałożyli 16 mandatów karnych, a 4 osoby pouczyli. Zatrzymali również dwa dowody rejestracyjne. Wśród ukaranych znalazło się m.in. 8 kierujących, którzy przekroczyli prędkość w rejonie przejść dla pieszych.

Potrącenie pod sklepem
Policjanci przypominają, że piesi to grupa najbardziej narażona na poważne obrażenia w przypadku udziału w zdarzeniach drogowych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo pieszych w dużej mierze zależy od stosowania się obowiązujących przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami oraz samych pieszych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.