W ramach działań "Bezpieczny pieszy" funkcjonariusze ujawnili 20 wykroczeń popełnianych głównie w rejonie przejść dla pieszych.
Działania "Bezpieczny pieszy" to cykliczne działania realizowane przez kolbuszowskich policjantów w każdy wtorek. Ich celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych oraz egzekwowanie zgodnego z przepisami zachowania. Szczególnym nadzorem w tym dniu policjanci obejmują przejścia dla pieszych.

We wtorek (7 marca) działania prowadzone były głównie na terenie Kolbuszowej, ale także w innych miejscach na terenie powiatu kolbuszowskiego. Wzięło w nich udział 6 funkcjonariuszy z referatu ruchu drogowego kolbuszowskiej jednostki.

Policjanci ujawnili łącznie 20 wykroczeń, nałożyli 16 mandatów karnych, a 4 osoby pouczyli. Zatrzymali również dwa dowody rejestracyjne. Wśród ukaranych znalazło się m.in. 8 kierujących, którzy przekroczyli prędkość w rejonie przejść dla pieszych.

Potrącenie pod sklepem
Policjanci przypominają, że piesi to grupa najbardziej narażona na poważne obrażenia w przypadku udziału w zdarzeniach drogowych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo pieszych w dużej mierze zależy od stosowania się obowiązujących przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami oraz samych pieszych.

Czytaj również