Wspólna akcja ratunkowa funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz ratowników GOPR umożliwiła sprawne udzielenie pomocy turyście, który doznał urazu w Bieszczadach.
10 marca ratownicy GOPR dostali zgłoszenie od turysty znajdującego się w rejonie szczytu Borsuk. Ze względu na trudne warunki pogodowe oraz rejon prowadzonych działań o wsparcie poproszono funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówek w Wetlinie i Ustrzykach Górnych.

akcja ratowników w Bieszczadach

Doświadczeni mundurowi doskonale znający rejon granicy szybko dotarli do poszkodowanego. Wspólnie z ratownikami GOPR udzielili pomocy turyście, który doznał urazu podudzia. Kluczowe było także zapewnienie bezpiecznego transportu z gór, do czego wykorzystano m.in. sprzęt Straży Granicznej.

Szkolenie funkcjonariuszy i ratowników w Bieszczadach
Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału z górskich placówek SG wspólnie z ratownikami GOPR-u regularnie szkolą się na wypadek tego typu zdarzeń w górach. Podobne szkolenie zakończyło się dokładnie miesiąc temu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.