Od 12 do 17 marca br., Leżajsk odwiedzi od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy osób narodowości żydowskiej, którzy przyjadą z różnych zakątków świata, by modlić się przy grobie cadyka Elimelecha. Policjanci dbają o bezpieczeństwo przybyłych pielgrzymów.
Tradycyjnie, jak co roku do naszego miasta przybywają chasydzi z całego świata, między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, krajów Europy Zachodniej, a także z Izraela. Z informacji uzyskanych przez Komendę Powiatową Policji w Leżajsku wynika, że tego roku grób cadyka Elimelecha, w 236. rocznicę jego śmierci może odwiedzić nawet 30 tysięcy osób.

pielgrzymka Żydów w Leżajsku

Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, którzy wspierani są przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku oraz Straży Miejskiej w Leżajsku.

Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku informuje, że w najbliższych dniach mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w okolicy Placu Targowego oraz ulic przyległych.

Apelujemy do kierowców, by zwracali szczególną uwagę na oznakowanie, gdyż na terenie miasta, a w szczególności w okolicy cmentarza Żydowskiego została zmieniona organizacja ruchu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.