Przemyscy policjanci przeprowadzili we wtorek cykliczne działania "Bezpieczny pieszy". Funkcjonariusze reagowali na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych, a także na pieszych łamiących przepisy ruchu drogowego.
Po raz kolejny przemyscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. "Bezpieczny pieszy". Celem działań jest egzekwowanie od osób pieszych i kierujących pojazdami właściwego zachowania się na drogach.

Podczas działań policjanci reagowali głównie na wykroczenia - nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, przekroczenie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych bezpośrednio przed nimi, a także na przemieszczanie się pieszych prawidłową stroną drogi, niestosowanie się przez nich do sygnalizacji świetlnej, braku elementów odblaskowych oraz korzystania z telefonów podczas przechodzenia przez przejście.

Mundurowi ujawnili 38 wykroczeń popełnionych przez kierujących i 14 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Kolejni pijani zatrzymani podczas akcji "Trzeźwość"
Pamiętajmy! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach dróg.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.