Dzięki skutecznemu działaniu dyżurnego Policji z Lubaczowa, udało się zapobiec tragedii. Policjant ustalił miejsce zamieszkania mężczyzny, który chciał odebrać sobie życie. 48-latek został objęty opieką lekarską.
W niedzielę około godz. 23, dyżurny lubaczowskiej jednostki odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że kolega zgłaszającego, napisał do niego wiadomość tekstową sms, informując go, że chce targnąć się na własne życie.

Zgłaszający podał jedynie imię i nazwisko oraz numer telefonu kolegi oświadczając, że nie zna dokładnego miejsce zamieszkania mężczyzny. Dyżurny posiadając jedynie podstawowe dane, ustalił miejsce zamieszkania mężczyzny, nawiązał z nim kontakt telefoniczny i podtrzymywał rozmowę do momentu przyjazdu policyjnego patrolu. 48-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Dzięki profesjonalnemu działaniu dyżurnego, mężczyźnie uratowano życie.

Tragedia w gminie Jeżowe
Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.