Policjanci z przemyskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj działania "Prędkość". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.
21 marca br. przemyska drogówka prowadziła działania "Prędkość". Celem akcji jest walka z "piratami drogowymi", a tym samym ograniczenie zdarzeń drogowych i ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy drogowe. Działania prowadzone były na terenie miasta i powiatu przemyskiego.

Akcja miała również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, że nadmierna prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Mundurowi tłumaczyli, jak ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Mundurowi w trakcie działań skontrolowali ogółem 107 pojazdów i ujawnili 73 kierowców, którzy tego dnia zbyt mocno naciskali na pedał gazu. Wobec wszystkich sprawców wykroczeń policjanci stosowali odpowiednie środki przewidziane prawem.

Kolejni pijani zatrzymani podczas akcji "Trzeźwość"
Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, gdyż jest to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, a warunki drogowe na obecną chwile są niesprzyjające i wraz z nadmierną prędkością mogą przyczynić się do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.