Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wywalczyła II miejsce podczas Mistrzostw Straży Granicznej w biegach terenowych. Imprezę zorganizowano 11 marca w Kumowej Dolinie pod Chełmem.
W sportowych zmaganiach wzięło udział 9 drużyn z poszczególnych jednostek Straży Granicznej. Panowie do pokonania mieli 30 km, a panie rywalizowały na nieco krótszym dziesięciokilometrowym dystansie. Szybkiego pokonania tras nie ułatwiały warunki atmosferyczne. Uczestnicy zmagali się z deszczem, a także trudnym, błotnistym terenem. Bieg zorganizowano w ramach imprezy "Hardcorowa Kumowa" i rzeczywiście było niełatwo.

Bieszczadzki Oddział  w biegach terenowych

Mimo niesprzyjającej aury drużyna Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w składzie: st. chor. szt. SG Agnieszka Gaweł-Myczko, chor. SG Elżbieta Koczera, chor. SG Marcin Jakubik i st. sierż. SG Arkadiusz Krzesiński zajęła drugą lokatę na podium. Zwycięstwo wywalczyła drużyna z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, a na trzecim miejscu znalazł się Nadbużański Oddział SG.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG wystartowali również w kategorii open na dystansie 30 km. Trzecie miejsce wywalczył mjr SG Tomasz Skawiński, nieco niżej w klasyfikacji uplasował się kpt. SG Paweł Stańko.

biegi terenowe

Pomysł zorganizowania Mistrzostw Straży Granicznej w biegach na terenie Nadbużańskiego Oddziału SG nawiązuje do tradycji "biegów rozstawnych" organizowanych przez Korpus Ochrony Pogranicza.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.