Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wywalczyła II miejsce podczas Mistrzostw Straży Granicznej w biegach terenowych. Imprezę zorganizowano 11 marca w Kumowej Dolinie pod Chełmem.
W sportowych zmaganiach wzięło udział 9 drużyn z poszczególnych jednostek Straży Granicznej. Panowie do pokonania mieli 30 km, a panie rywalizowały na nieco krótszym dziesięciokilometrowym dystansie. Szybkiego pokonania tras nie ułatwiały warunki atmosferyczne. Uczestnicy zmagali się z deszczem, a także trudnym, błotnistym terenem. Bieg zorganizowano w ramach imprezy "Hardcorowa Kumowa" i rzeczywiście było niełatwo.

Bieszczadzki Oddział  w biegach terenowych

Mimo niesprzyjającej aury drużyna Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w składzie: st. chor. szt. SG Agnieszka Gaweł-Myczko, chor. SG Elżbieta Koczera, chor. SG Marcin Jakubik i st. sierż. SG Arkadiusz Krzesiński zajęła drugą lokatę na podium. Zwycięstwo wywalczyła drużyna z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, a na trzecim miejscu znalazł się Nadbużański Oddział SG.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG wystartowali również w kategorii open na dystansie 30 km. Trzecie miejsce wywalczył mjr SG Tomasz Skawiński, nieco niżej w klasyfikacji uplasował się kpt. SG Paweł Stańko.

biegi terenowe

Pomysł zorganizowania Mistrzostw Straży Granicznej w biegach na terenie Nadbużańskiego Oddziału SG nawiązuje do tradycji "biegów rozstawnych" organizowanych przez Korpus Ochrony Pogranicza.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter