38-letni mężczyzna zginął w pożarze mieszkania w bloku przy ulicy Ruczki w Kolbuszowej.
Informację o pożarze strażacy otrzymali przed godziną 14 w czwartek 23 marca. Na miejsce zostało zaplanowanych dziewięć zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce okazało się, że płonie jedno z mieszkań na czwartym piętrze bloku wielorodzinnego.

- Niestety w pożarze zginął 38-latek. Strażacy pomogli ewakuować część mieszkańców, jednej z tych osób udzielona została pomoc przedmedyczna. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane - informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 479 pożarów w domach i w mieszkaniach. Osiem osób zginęło, a ponad 20 trafiło do szpitali z objawami zatrucia dymami pożarowymi bądź z poparzeniami.

- Najczęstszymi przyczynami pojawienia się ognia w domach lub mieszkaniach jest jego zapuszczenie, nieprawidłowe posługiwanie się ogniem otwartym, niesprawne urządzenia grzewcze, uszkodzone przewody kominowe oraz kominy zabrudzone sadzami - dodaje bryg. Marcin Betleja
Masz zdjęcia / filmy do tego tematu?
Wyślij nam na adres: redakcja@podkarpacie112.pl lub na Messengera: m.me/podkarpacie112

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.