23-letnia kobieta zderzyła się z sarną, która wbiegła nagle przed jej samochód. Zwierzę niestety nie przeżyło zderzenia.
W czwartek przed godz. 19, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem dzikiej zwierzyny. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej w Bliznem.

Jak ustalili funkcjonariusze, 23-letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym, jadąc w kierunku Jasienicy Rosielnej, zderzyła się z sarną, która wybiegła nagle przed jej lexusa. Kobieta w tym zdarzeniu nie doznała żadnych obrażeń, niestety zwierzę nie przeżyło.

Kolizja na Sikorskiego. Dwa rozbite samochody, uszkodzona przyczepka
Co robić jeśli do takiego zdarzenia dojdzie?
- zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zjechać na pobocze i wystawić trójkąt ostrzegawczy,
- jeśli są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy,
- każdorazowo, o miejscu i okolicznościach zdarzenia należy zawiadomić służby, korzystając z numerów alarmowych - nawet jeśli szkody materialne są niewielkie i nie ma rannych; policjanci sporządzą
- dokumentację ze zdarzenia potrzebną ubezpieczycielowi i powiadomią osoby odpowiedzialne za zabranie zwierzęcia z drogi,
- nie można samemu przemieszczać, usuwać z jezdni potrąconego lub martwego zwierzęcia ani nawet go dotykać - może mieć wściekliznę, a oszołomione i ranne może nagle zaatakować.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.