Policjant z jarosławskiej komendy, wraz z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Jarosławiu, spotkał się z uczniami klas VI-VII ze szkół w Rokietnicy Woli oraz Rokietnicy.
Podczas spotkania, które odbyło się w piątek, mł. asp. Mateusz Szynal wspólnie z Renatą Majkut-Lotycz z Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Jarosławiu, na terenie Szkoły Podstawowej w Rokietnicy Woli oraz Szkoły Podstawowej w Rokietnicy, przeprowadzili zajęcia informacyjno-edukacyjne dotyczące tematyki substancji odurzających, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych.

Młodzież dowiedziała się, jakie są zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków. Omówiono mechanizm i fazy uzależnień, skutki zażywania środków odurzających i dopalaczy. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie są konsekwencje zdrowotne, psychologiczne, społeczne i prawne, wynikające z zażywania środków odurzających.

Poruszono również tematy związane z cyberprzestępczością oraz profilaktyką uzależnienia od alkoholu. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas VI, VII i VIII. Uczniowie mieli możliwość założenia alkogogli i narkogogli, dzięki czemu przekonali się, jak spowalnia się czas reakcji na bodźce oraz zaburza się koordynacja ruchowa po spożyciu alkoholu lub narkotyków.

W trakcie spotkania omówiono także problemy nurtujące młodzież. Na zakończenie spotkania uczniom przekazano materiały informacyjne i profilaktyczne w postaci plakatu i ulotek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.