W sobotę rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych trzech pijanych kierujących.
W sobotę około godz. 22.30, partol rzeszowskiej drogówki został wysłany na zdarzenie drogowe na ulicy Rejtana. Na miejscu mundurowi zastali 28-letniego kierującego peugeotem, który przed skrzyżowaniem z ulicą Paderewskiego, w kierunku Sikorskiego, stracił panowanie nad pojazdem i uderzy w słup latarni oświetleniowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 28-latka prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu, a on sam na skutek poniesionych obrażeń został przewieziony karetką do szpitala.

W niedzielę o godz. 1 w nocy, patrol ze Śródmieścia został wezwany do innego nietrzeźwego kierującego. Policjanci ustalili, że 53-letni mieszkaniec Rzeszowa przyjechał saabem, wraz z pasażerem, do sklepu na ulicy Langiewicza po alkohol. Świadek zdarzenia widząc, że mężczyzna może być nietrzeźwy, zawiadomił policję. Jego przypuszczenia potwierdziły się, gdyż badanie wykazało u 53-latka prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że saab jakim przyjechał do sklepu, nie posiada ważnych badań technicznych.

Dwie pijane rowerzystki, "zarobiły" po 2,5 tys. zł mandatu
Tego samego dnia o godz. 9.50, mundurowi interweniowali w Bratkowicach. Tam, kierujący chevroletem wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji, a następnie podczas cofania wjechał tyłem do rowy. Jak ustalili funkcjonariusze, 31-latek był pijany. Urządzenie wskazało ponad 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Na szczęście ani kierujący, ani dwoje dzieci, które w chwili zdarzenia znajdowały się w pojeździe, nie ucierpieli w tym zdarzeniu. W tym przypadku policjanci również zatrzymali elektronicznie prawo jazdy kierowcy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Policjanci przypominają, że za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Ponadto wobec sprawcy przestępstwa, jakim jest kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie niższej niż 5 tys. złotych.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.