Inspektorzy podczas kontroli stanu technicznego naczepy, pomogli kierowcy ustalić źródło niepokojącego odgłosu.
29 marca 2023 r. w miejscowości Jawornik Niebylecki, na drodze krajowej 19, inspektorzy transportu drogowego z Rzeszowa, zatrzymali pojazd członowy, którym macedoński kierowca wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy.

W trakcie kontroli stanu technicznego ujawnili, że układ hamulcowy naczepy posiada usterki, które mają poważny wpływ na bezpieczeństwo ruchy drogowego. Ustalono, że tarcze hamulcowe na pierwszej osi z lewej strony oraz z prawej strony na środkowej osi są pęknięte. Były to pęknięcia biegnące przez całą powierzchnię roboczą tarczy oraz kilka mniejszych. Jednak to, co wprawiło w zdziwienie inspektorów to tarcza hamulcowa, która została wyłamana w około 2/3 swojej powierzchni.

usterka w pojezdzie ciężarowym

Następstwem tego uszkodzenia było wypadnięcie klocka hamulcowego, który zakleszczył się pomiędzy osią koła a zaciskiem hamulcowym. Niewłaściwe położenie wkładki hamulcowej powodowało wydobywanie się podczas jazdy dziwnego odgłosu, na który kierowca wcześniej zwrócił uwagę. Powiedział kontrolującym, że słyszał klekotanie, ale nie wiedział co je powodowało i postanowił kontynuować podróż.

Wypadek w Woli Wielkiej, poszkodowanych 10 osób
Ujawnienie usterki niebezpiecznej układu hamulcowego, skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego naczepy oraz wszczęciem postępowania administracyjnego wobec wykonującego przewóz. Na kierowcę nałożono mandat karny a pojazd został odholowany na parking strzeżony. Przedsiębiorca będzie mógł go odebrać po wpłaceniu kaucji i doprowadzeniu stanu technicznego do zgodnego z przepisami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.