Prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenie pojazdów miał 34-letni mieszkaniec gminy Tryńcza, który kierując toyotą, został zatrzymany do kontroli w Gorzycach.
W miejscowości Gorzyce, sieniawscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Toyota, 34-letniego mieszkańca gminy Tryńcza.

W czasie wykonywanych czynności policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz naruszenie zakazu sądowego grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dwie pijane rowerzystki, "zarobiły" po 2,5 tys. zł mandatu
Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.