26-letni mieszkaniec Gorzyc podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany i mefedronu. Mężczyzna przewoził substancje zabronione w samochodzie, miał je również w mieszkaniu.
Policjanci z Gorzyc, pełniący służbę patrolową w miejscowości Orliska w powiecie tarnobrzeskim, zauważyli zaparkowane w pobliżu wału rzeki Łęg, osobowe bmw. Mężczyzna, który wysiadał z pojazdu, na widok oznakowanego radiowozu, zaczął zachowywać się nerwowo. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest tego przyczyną.

Podczas legitymowania okazało się, że 26-letni mieszkaniec Gorzyc posiada woreczek strunowy z suszem roślinnym.

- Mundurowi przeszukali mężczyznę oraz jego bmw. Ujawnili blisko 139 g suszu roślinnego w postaci konopi innych niż włókniste, wagę elektroniczną oraz blisko 256 g środków odurzających w postaci mefedronu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań- przekazuje KMP w Tarnobrzegu.

Podczas prowadzonych czynności, śledczy przeszukali miejsce zamieszkania 26-latka, ujawniając kolejne środki odurzające w postaci mefedronu. Mieszkaniec Gorzyc został przesłuchany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

35 i 31-latek zatrzymani za narkotyki
Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci, prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres miesiąca.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter