Stalowowolscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej w miejscowości Rzeczyca Okrągłą.
Do zdarzenia doszło wczoraj (6 kwietnia) po godz. 14, na drodze wojewódzkiej nr 855, w Rzeczycy Okrągłej w powiecie stalowowolskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym seatem, 24-letni mieszkaniec gminy Zaklików, na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Ford, którym kierował 30-latek. W wyniku zderzenia oba pojazdy wjechały do przydrożnych rowów.

kolizja w Rzeczycy Okrągłej

Uczestnicy zdarzenia nie wymagali hospitalizacji. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że kierujący seatem miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

24-latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Dwie pijane rowerzystki, "zarobiły" po 2,5 tys. zł mandatu
Przypominamy, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.