Mercedesa z podejrzanym numerem VIN ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce. Szacunkowa wartość pojazdu wynosi 120 tys. zł.
W niedzielę (2 kwietnia) do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosiła się 34-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka wjeżdżała do Polski osobówką zarejestrowaną na Ukrainie. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu strażnicy graniczni ujawnili ingerencję w VIN, polegającą na zeszlifowaniu całego numeru identyfikacyjnego.

Pojazd o szacunkowej wartości 120 tys. zł został zatrzymany, a dalsze czynności prowadzą śledczy z SG.

Tragedia w Przemyślu. Kierujący wjechał w przystanek autobusowy
Podobne zdarzenie miało miejsce w połowie marca w przejściu granicznym w Budomierzu. Wówczas zatrzymano forda, którego dane figurowały w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Pojazd został przekazany policjantom, a jego wartość wynosi około 65 tys. zł.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 20 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi około 2 mln zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.