Leżajscy policjanci w wyniku prowadzonego pościgu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o krótkotrwałe użycie pojazdu. 43-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Jak się dodatkowo okazało nie powrócił on z przepustki do zakładu karnego. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
W czwartek dyżurny leżajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu, z terenu jednej z posesji w Grodzisku Dolnym. Z ustaleń funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, wynikało, że pojazd mógł zostać skradziony przez jednego z członków rodziny zgłaszającego. Leżajscy kryminalni oraz policjantów z zespołu ruchu drogowego namierzyli sprawcę, który poruszał się po ulicach Grodziska Górnego wcześniej skradzionym oplem.

Pomimo wydania sygnału do zatrzymania się, kierowca początkowo zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył, próbując tym samym uniknąć kontroli drogowej. Za nim ruszyli funkcjonariusze ruchu drogowego.

W wyniku pościgu mężczyzna został zatrzymany w Grodzisku Dolnym. Okazał się nim być 43-letni mieszkaniec Częstochowy. Podczas kontroli okazało się, że w jego organizmie znajdowało się ponad 2 promile alkoholu, miał zakaz prowadzenia pojazdów, a także nie powrócił do zakładu karnego po zakończeniu przepustki w odbywaniu kary.

Mężczyzna powrócił już do zakładu karnego, gdzie dokończy odbywanie kary pozbawienia wolności. Za popełnione czyny odpowie przed Sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.