Dzielnicowy zatrzymał 33-latka poszukiwanego przez sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności.
W ubiegły wtorek przed godz. 18, jeden z niżańskich dzielnicowych pełnił służbę na terenie swojego rejonu służbowego. W pewnym momencie zauważył dwóch mężczyzn, którzy zamierzali pić alkohol. Mundurowy postanowił zapobiec niewłaściwemu zachowaniu w miejscu publicznym.

Policjant podszedł do mężczyzn informując ich o przyczynie legitymowania. Obydwaj zachowywali się spokojnie. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Dzielnicowy poinformował 33-latka o tym fakcie, po czym zatrzymał mężczyznę. Zaskoczony sytuacją 36-letni towarzysz zatrzymanego mężczyzny przyznał, że nie zdążyli nawet otworzyć alkoholu.

Policjanci pomogli kobiecie, która leżała na chodniku
W rezultacie dzielnicowy nie tylko zapobiegł wykroczeniu wynikającemu z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, ale przede wszystkim zatrzymał osobę ukrywającą się przed organami ścigania. Teraz 33-latek najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.