Mimo wysokich mandatów jakie przewiduje taryfikator, w dalszym ciągu nie brakuje kierujących jednośladami, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Policjanci zatrzymali 51-letniego rowerzystę, który przez Tarnobrzeg jechał mając 1,2 promila alkoholu w organizmie.
Poruszając się rowerem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby bezpiecznie dojechać jednośladem do celu, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg oraz ścieżek rowerowych. Jazda jednośladem to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek jazdy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rowerzysta podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego ma prawo czuć się bezpiecznie, jednak sam również ma obowiązek przestrzegania przepisów. Pijani rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale też dla innych użytkowników dróg.

Pijany 20-latek spowodował kolizję i uciekł
Niestety nie wszyscy o tym pamiętają. Wczoraj przed godz. 9, policjanci ruchu drogowego, patrolujący miasto, zauważyli na ul. Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu, rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że 51-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego, jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,28 promila alkoholu. Kierowca jednośladu za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

W ostatnim czasie policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych rowerzystów. Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, wszyscy kierowcy otrzymali mandaty karne w wysokości 2 500 złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.