Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował areszt tymczasowy wobec 18-letniej obywatelki Mołdawii. Kobieta podejrzewana jest o szereg kradzieży sklepowych na terenie powiatu łańcuckiego.
W sobotę po godz. 17, policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której miało dojść w jednym ze sklepów na terenie Łańcuta. Według przekazanych informacji, złodziej został zatrzymany, gdy próbował wynieść ze sklepu artykuły spożywcze o wartości około 300 zł, za które nie zapłacił.

Sprawcą kradzieży okazała się 18-letnia obywatelka Mołdawii. Jak ustalili policjanci, kobieta od początku kwietnia dopuściłą się również innych kradzieży. W sklepach jednej z sieci handlowej, 18-latka jednorazowo kradła po kilka opakowań kaw w kwocie do 300 zł. W ten sposób chciała uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo, a w razie złapania - ponieść karę za wykroczenie.

3 tys. zł mandatu i utrata prawa jazdy dla 19-latki
Kobieta została zatrzymana. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić 18-latce łącznie dziewięć zarzutów dotyczących kradzieży na kwotę ponad 2,5 tys. zł. Kobieta usłyszała również zarzut naruszenia nietykalności pracownika ochrony, którego uderzyła.

W poniedziałek sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 18-latki. Teraz kobieta najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.