70-letnia mieszkanka Tarnobrzega, zachęcona wizją zysku z inwestycji w kryptowaluty, zwiększyła limit transakcji na swoim koncie. Została oszukana i straciła blisko 70 tys. złotych.
W tym tygodniu, policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oszustwa. Pokrzywdzona 70-letnia kobieta, otrzymała informację związaną z inwestycją w kryptowaluty. Miały one polegać na wpłatach pieniędzy na specjalnie utworzone wirtualne portfele. Po czym kobieta miała otrzymać większą gotówkę.

- W tej sprawie z seniorką, kontaktowali się telefonicznie mężczyźni, którzy zapewniali ją, że w wyniku inwestycji zysk będzie bardzo duży. Następnego dnia, oszuści ponownie zadzwonili do 70-latki. Namówili starszą kobietę do zwiększenia limitu transakcji na swoim koncie i wykonania trzech przelewów na wskazane przez nich rachunki bankowe- informuje KMP w Tranobrzegu.

Gdy na rachunek kobiety, nie wpłynęły obiecane zyski, a jej konto bankowe zostało "wyczyszczone" z gotówki zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Pokrzywdzona straciła w sumie blisko 70 tys. złotych.

3 tys. zł mandatu i utrata prawa jazdy dla 19-latki
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.