Postanowieniem sądu, sprawca przemocy domowej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 42-latek podejrzany jest o stosowanie przemocy domowej wobec swojej 87-letniej matki.
W ubiegły poniedziałek, policjanci mieleckiej komendy zatrzymali sprawcę przemocy w rodzinie. 42-letni mieszkaniec Rudy, w gminie Radomyśl Wielki, będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury podczas, których znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 87-letnią matką.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zostały mu przedstawione zarzuty. Sąd Rejonowy w Mielcu, na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Znęcał się nad żoną, trafił do aresztu
Przemoc w rodzinie to wszystkie jednorazowe lub powtarzające się działania lub zaniechania wobec osoby najbliższej, wspólnie zamieszkującej lub gospodarującej, zmuszające ją do zachowań wbrew jej woli, w szczególności narażające ją na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające Jej godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na zdrowiu psychicznym lub fizycznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne. Brak reakcji ofiary, jak również świadków to ciche przyzwolenie na działanie oprawcy. Taka sytuacja może doprowadzić do eskalacji agresji, a w konsekwencji tragedii. Przemoc domowa to zjawisko, które się nasila i tylko reakcja na nią może jej zapobiec. Należy pamiętać, że są instytucje, które w takich sytuacją służą pomocą.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.