Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku paralotni w miejscowości Knapy w powiecie tarnobrzeskim.
Wypadek wydarzył się wczoraj (4 maja) około godz. 19:30 w miejscowości Knapy w powiecie tarnobrzeskim.

Paralotnią, która runęła na ziemię niedługo po starcie, leciało dwóch mężczyzn. Wypadku nie przeżył 44-letni instruktor, 35-letni pasażer trafił do szpitala.

Wyjaśnianiem wypadku zajmuje się policja pod nadzorem prokuratury. O wypadku powiadomiona została Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

[AKTUALIZACJA]


Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu poinformowała: Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 20, w miejscowości Knapy w powiecie tarnobrzeskim. Wstępnie ustalono, że paralotnia, która wystartowała z prywatnego pola, po kilkunastu sekundach od wzbicia się w powietrze, straciła wysokość i runęła na ziemię. W paralotni leciało dwóch mężczyzn, 44-letni instruktor, mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski i 35-letni pasażer z województwa świętokrzyskiego.

Na miejscu zdarzenia śmierć poniósł 44-letni instruktor, jego pasażer w poważnym stanie trafił do szpitala.

Na miejscu policjanci i prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia. O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która wyjaśniać będzie przyczyny wypadku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.