4 maja startuje nabór wniosków do programu grantowego, w ramach którego PKN ORLEN i Fundacja ORLEN od ponad 20 lat wspierają Ochotniczą oraz Państwową Straż Pożarną w zakupie niezbędnego sprzętu.
W Międzynarodowym Dniu Strażaka, który obchodzony jest 4 maja, Fundacja ORLEN ogłasza rozpoczęcie kolejnej edycji programu grantowego "ORLEN dla Strażaków".

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że dobrze wyposażone jednostki straży pożarnej podnoszą poziom bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Strażacy prowadzą dziś nie tylko akcje ratunkowe w przypadku pożarów. Specjalizują się m.in. w ratownictwie technicznym, chemiczno-ekologicznym, wodno-nurkowym, wysokościowym, poszukiwawczo-ratowniczym. By prowadzić te działania potrzebują specjalistycznego sprzętu. Od przeszło 20 lat w jego zakupie wspiera ich PKN ORLEN i Fundacja ORLEN - mówi Katarzyna Różycka, prezeska Fundacji ORLEN.

Złóż wniosek do 24 lipca


W tym roku na wnioski w programie "ORLEN dla Strażaków" czekamy do 24 lipca. Należy je składać za pośrednictwem formularza on-line dostępnego pod adresem:
https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login. Łączna kwota przeznaczona na granty w tegorocznej edycji programu to 3 miliony złotych.

Jednostki w kierowanych do Fundacji projektach zwracają się o pomoc w zakupie m.in. wozów pożarniczych, dronów, kamer termowizyjnych, radiostacji czy odzieży ochronnej. Przez 20 lat działania programu skorzystało z niego 2 tys. jednostek. Na program ten Fundacja ORLEN przeznaczyła łącznie ponad 22 mln zł.

W ostatniej edycji programu "ORLEN dla Strażaków" swoje wyposażenie powiększyła m.in. jednostka OSP w Starym Brusie (woj. lubelskie), która działa od 1925 r. Brakowało jej sprzętu, który pomógł by strażakom w prowadzeniu akcji nocą. Przygotowali projekt i otrzymali grant, dzięki któremu zakupili przenośną najaśnicę i generator prądu. - Grant z programu "ORLEN dla Strażaków" to dla nas duże wsparcie, bez którego nie udałoby się nam kupić tego sprzętu - mówi Szymon Choma, naczelnik OSP Stary Brus.

Nie tylko ratownictwo


Katarzyna Różycka zwraca uwagę, że strażacy nie tylko dbają o bezpieczeństwo swoich społeczności, ale są też lokalnymi liderami. - Zajmują się edukacją dzieci i młodzieży, promocją profilaktyki zdrowotnej, organizacją zajęć sportowych czy zachowaniem dziedzictwa narodowego. Dlatego współpraca z nimi jest dla nas tak ważna - podkreśla prezeska Fundacji ORLEN.

Szczegółowe informacje o zasadach udziału w tegorocznej edycji programu "ORLEN dla Strażaków" można znaleźć na stronie internetowej Fundacji ORLEN.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.