Funkcjonariusze Posterunku Policji w Horyńcu-Zdroju otrzymali nowy radiowóz. Podczas Sesji Rady Gminy Horyniec-Zdrój odbyła się uroczystość jego przekazania.
Kluczyki do nowoczesnej kii miejscowym stróżom prawa symbolicznie przekazali Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie mł. insp. Grzegorz Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis w obecności Rady Gminy Horyniec-Zdrój oraz Komendanta Placówki Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju mjr Mariusza Krzyśkowskiego.

Komendant podziękował samorządowcom za wsparcie przy zakupie radiowozu i zapewnił, że nowoczesne auto będzie pomocne w codziennej służbie i pomoże sprawnie dotrzeć do osób potrzebujących pomocy.

samochód dla policjantów z Horyńca-Zdroju

Radiowóz z nowym oznakowaniem napędzany jest benzynowym silnikiem o pojemności 1,5 litra TGDI z turbodoładowaniem i mocy prawie 160 koni mechanicznych. Pojazd kosztował 149 691 złotych. Zakupiony został przy finansowym wsparciu Gminy Horyniec-Zdrój w kwocie 50 000 złotych, 15 000 złotych to kwota dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, 84 691 zł pochodziło z budżetu Policji.

Nowy radiowóz z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter