Funkcjonariusze Posterunku Policji w Horyńcu-Zdroju otrzymali nowy radiowóz. Podczas Sesji Rady Gminy Horyniec-Zdrój odbyła się uroczystość jego przekazania.
Kluczyki do nowoczesnej kii miejscowym stróżom prawa symbolicznie przekazali Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie mł. insp. Grzegorz Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis w obecności Rady Gminy Horyniec-Zdrój oraz Komendanta Placówki Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju mjr Mariusza Krzyśkowskiego.

Komendant podziękował samorządowcom za wsparcie przy zakupie radiowozu i zapewnił, że nowoczesne auto będzie pomocne w codziennej służbie i pomoże sprawnie dotrzeć do osób potrzebujących pomocy.

samochód dla policjantów z Horyńca-Zdroju

Radiowóz z nowym oznakowaniem napędzany jest benzynowym silnikiem o pojemności 1,5 litra TGDI z turbodoładowaniem i mocy prawie 160 koni mechanicznych. Pojazd kosztował 149 691 złotych. Zakupiony został przy finansowym wsparciu Gminy Horyniec-Zdrój w kwocie 50 000 złotych, 15 000 złotych to kwota dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, 84 691 zł pochodziło z budżetu Policji.

Nowy radiowóz z pewnością poprawi warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.