Funkcjonariusze podkarpackiej KAS ujawnili nielegalny przewóz gotówki i papierosów.
1300 paczek nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze podkarpackiej KAS z Korczowej. Na przemycie papierosów przyłapany został także pasażer w lotniczym przejściu granicznym Rzeszów- Jasionka. Funkcjonariusze podkarpackiej KAS z Medyki ujawnili z kolei nielegalny przewóz znacznej ilości gotówki.

Korczowa
Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej wytypowali do kontroli wjeżdżający do Polski samochód typu bus. Szczegółowa rewizja pojazdu doprowadziła do wykrycia 720 paczek papierosów. Nielegalny towar, do którego przyznała się obywatelka Ukrainy ukryty był m.in. w zbiorniku paliwa i podłodze pojazdu.

Skrytka w toalecie posłużyła z kolei do ukrycia 580 paczek papierosów, które usiłował przemycić przez granicę kierowca autokaru jadącego z Ukrainy do Czech.
Nielegalny towar został zabezpieczony do dalszego postępowania a sprawców przemytu ukarano mandatami karnymi.

ukryte papierosy

Medyka
Podczas kontroli samochodu, który wjeżdżał do Polski przez przejście graniczne w Medyce, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli nielegalny przewóz gotówki o znacznej wartości. 27 tys. dolarów amerykańskich przewoził w swym bagażu obywatel Ukrainy. Mężczyzna, który nie dopełnił obowiązku zgłoszenia przewozu gotówki przez granicę został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do pisemnego zadeklarowania przewożonych środków pieniężnych.

Policjanci zabezpieczają niewybuch pod szkołą
Jasionka
Podczas kontroli na lotniczym przejściu granicznym Rzeszów-Jasionka, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili przemyt 130 paczek papierosów. Papierosy wykryte zostały w plecaku jednego z pasażerów przylatujących do Polski z USA. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.