27-latek zabrał kartę ze znalezionego portfela, a później dwukrotnie posłużył się nią, płacąc za alkohol i papierosy. Portfel należał do jego znajomego, z którym wcześniej spożywał alkohol.
W środę młody mężczyzna poinformował policjantów ropczyckiej komendy, że jego znajomy, ukradł mu kartę bankomatową. Jak ustalili funkcjonariusze, dzień wcześniej spożywał on alkohol ze swoim kolegą. Gdy zauważył brak portfela, mężczyzna myśląc, że go zgubił, zadzwonił do swojego kolegi z pytaniem, czy ten go gdzieś nie zauważył. 27-latek zaprzeczył i zadeklarował, że pójdzie poszukać zguby. Jak się okazało, szybko ją znalazł, jednak, zamiast oddać ją właścicielowi, wyciągnął z portfela kartę bankomatową, po czym wyrzucił go wraz z zawartością.

Policjanci zabezpieczają niewybuch pod szkołą
Jeszcze tego samego dnia dwukrotnie dokonał płatności skradzioną kartą, kupując papierosy i alkohol. Pokrzywdzony dowiedział się o tej transakcji otrzymując powiadomienie z banku. Mężczyzna, podejrzewając że mógł jej dokonać jego znajomy, niezwłocznie zawiadomił o tym policję.

Mężczyzna, mieszkaniec gminy Ropczyce został zatrzymany i usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.