Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, w porę zorientował się, że sprzedał towar oszustowi. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza kolbuszowskiej jednostki, pokrzywdzony nie stracił kilku tysięcy złotych.
Pod koniec ubiegłego tygodnia do komendy w Kolbuszowej zgłosił się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który złożył zawiadomienie o oszustwie. Z jego relacji wynikało, że wystawił do sprzedaży, za pośrednictwem strony internetowej, markowe buty z limitowanej kolekcji.

Buty za kwotę kilku tysięcy złotych wylicytował inny mężczyzna, który ustalił ze sprzedającym, że zapłaci za towar przy odbiorze paczki. Kupujący podał pokrzywdzonemu kod do przesyłki, który miał być zgodnie z ustaleniami kodem do odbioru przesyłki za tzw. "pobraniem". Po nadaniu paczki sprzedający skontaktował się z firmą kurierską, gdzie uzyskał informację, że kod nadania, który otrzymał od kupującego, to kod zwykłego przekazania paczki i po odbiorze przesyłki, na jego konto nie wpłyną żadne pieniądze. Mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszusta i zgłosił się do kolbuszowskiej jednostki, aby złożyć zawiadomienie o przestępstwie.

Karambol na A4 w miejscowości Boreczek
Jeszcze w trakcie przyjmowania zawiadomienia o przestępstwie funkcjonariusz zespołu dochodzeniowo-śledczego powiadomił firmę kurierską o oszustwie z prośbą o wstrzymanie dostawy paczki. Kilka minut później pracownik firmy kurierskiej potwierdził, że dostawa paczki została wstrzymana.

W sprawie trwają dalsze czynności. Policjanci przypominają, że usiłowanie oszustwa również podlega odpowiedzialności karnej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.