Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego stracił ponad tysiąc złotych.
Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić pieniądze od pokrzywdzonych. Do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się kolejny mieszkaniec powiatu oszukany w wyniku transakcji internetowych. Mężczyzna zawiadomił, że kilka dni temu wystawił do sprzedaży na popularnej platformie internetowej narzędzia elektryczne, które wycenił na ponad 1500 złotych.

Ofertą zainteresował się klient, który zdecydował się na zakup i pokrycie kosztów przesyłki. Po ustaleniu szczegółów, sprzedający otrzymał e-maila z prośbą o opłatę ubezpieczenia przesyłki. Mężczyzna zapłacił kilkaset złotych. Następnego dnia ponownie przyszedł e-mail z informacją, że poprzednia transakcja się nie powiodła i trzeba jeszcze raz opłacić ubezpieczenie. Pokrzywdzony ponownie wykonał przelew. Chwilę później zorientował się, że został oszukany. W wyniku transakcji mężczyzna stracił ponad tysiąc złotych.

Policjanci przypominają, że wszelkie transakcje realizowane za pośrednictwem Internetu wymagają szczególnej ostrożności i rozwagi.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.