Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzieże. Wpadł w ręce stróżów prawa, gdy nocą jechał kradzionym jednośladem.
O kradzieży jednośladu dyżurny jednostki policji został powiadomiony w piątek o godz. 20.30. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że rowerem przyjechał na siłownię i zostawił go przy budynku na ul. Niepodległości w Tarnobrzegu. Gdy 19-latek wyszedł z treningu, jednośladu już nie było. Wartość roweru wycenił na kwotę 1200 zł.

Funkcjonariusze ustalili markę jednośladu i rozpoczęli poszukiwania złodzieja i pojazdu. Policyjne patrole sprawdziły przyległy teren oraz pobliski monitoring. Przed północą, policjanci pełniący służbę w centrum miasta, zauważyli mężczyznę jadącego kradzionym rowerem.

Funkcjonariusze zatrzymali rowerzystę. Sprawcą kradzieży okazał się 27-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który był już w przeszłości notowany za liczne przestępstwa.

27-latek przyznał się do kradzieży jednośladu. Został przewieziony do policyjnego aresztu i przesłuchany.

Okazało się, że to nie jedyne przewinienia mieszkańca Tarnobrzega. Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 27-latek sześciokrotnie okradał sklep spożywczy, zabierając z półek alkohol i słodycze. Spowodował tym straty na ponad 2 tys. złotych. Sprawca usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstw, do których się przyznał.

Teraz, z uwagi na fakt, że w przeszłości odbywał już wyrok pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa kryminalne, 27-latkowi grozi kara do 7,5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.