Tylko w minioną sobotę stalowowolscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych cyklistów. Obaj mieli po blisko 3 promile alkoholu w organizmach.
W sobotę po godz. 10 stalowowolscy policjanci podczas patrolu ul. Sandomierskiej w Stalowej Woli zauważyli kierującego rowerem, który nie mógł utrzymać prostego toru jazdy.

Funkcjonariusze zatrzymali 54-letniego rowerzystę do kontroli. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Odmówił przyjęcia mandatu karnego. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Tego samego dnia po godzinie 13, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym rowerzyście jadącym przez miejscowość Pysznica.

Pijany rowerzysta wjechał wprost pod samochód
W trakcie patrolu policjanci zauważyli kierującego rowerem, którego styl jazdy wskazywał, że jest pod wpływem alkoholu. Zatrzymany do kontroli 43-latek miał w organizmie blisko 2,9 promila alkoholu. Na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu, lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy mandatem, który wynosi nawet 2,5 tysiąca złotych.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter