Tylko w minioną sobotę stalowowolscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych cyklistów. Obaj mieli po blisko 3 promile alkoholu w organizmach.
W sobotę po godz. 10 stalowowolscy policjanci podczas patrolu ul. Sandomierskiej w Stalowej Woli zauważyli kierującego rowerem, który nie mógł utrzymać prostego toru jazdy.

Funkcjonariusze zatrzymali 54-letniego rowerzystę do kontroli. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Odmówił przyjęcia mandatu karnego. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Tego samego dnia po godzinie 13, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym rowerzyście jadącym przez miejscowość Pysznica.

Pijany rowerzysta wjechał wprost pod samochód
W trakcie patrolu policjanci zauważyli kierującego rowerem, którego styl jazdy wskazywał, że jest pod wpływem alkoholu. Zatrzymany do kontroli 43-latek miał w organizmie blisko 2,9 promila alkoholu. Na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu, lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy mandatem, który wynosi nawet 2,5 tysiąca złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.