W ostatnim czasie ofiarą internetowych przestępców padła mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która sprzedając buty, straciła kilkanaście tysięcy złotych.
Dla wielu z nas kupno i sprzedaż towarów oraz usług za pośrednictwem internetu stało się codziennością, a coraz częściej zdarza się, że jest to też główna forma zawierania transakcji. Musimy jednak pamiętać, że oprócz wielu korzyści, które wynikają z takiej formy zawierania umów kupna - sprzedaży, narażeni jesteśmy także na przestępczą działalność oszustów internetowych. Ostatnio, ofiarą internetowych przestępców została mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która chciała sprzedać buty na jednym z serwisów ogłoszeniowych.

W krótkim czasie, towarem zainteresowała się osoba deklarująca chęć zakupu. Następnie sprzedająca otrzymała link, który przekierował ją do strony internetowej, podobnej do popularnej witryny portalu internetowego. Pokrzywdzona w przekonaniu, że podaje dane swojego konta bankowego, które umożliwią wpłatę za zakupiony przedmiot kupującemu, udostępniła mu wszystkie niezbędne informacje pozwalające na korzystanie z jej konta. W ten sposób kobieta straciła prawie 15 tys. złotych.

Bus bez drzwi, za kierownicą pijany 16-latek
Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowujmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.