W przeddzień Światowego Dnia Pszczoły obchodzonego 20 maja, w naszej gminie Wojaszówka (powiat krosnieński) rozpoczęto po raz kolejny sezon apiterapi.
To już trzeci sezon kiedy mieszkańcy mogą korzystać z dobroczynnych spotkań z "pszczelimi przyjaciółkami". W tym roku uroczyste rozpoczęcie odbyło się przy współudziale uczniów ze szkoły Podstawowej w Wojaszówce, Przewodniczącego Rady Gminy Wojaszówka Józefa Zięby, Wójta Gminy Wojaszówka Sławomira Stefańskiego, pszczelarza Jana Obary, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojaszówce Ewy Górskiej oraz seniorek i pracowników z Dziennego Domu Senior Wigor w Łączkach Jagiellońskich.

Apiterapia w Łączkach Jagiellońskich

Uczniowie przygotowali dla seniorów wyjątkowe przedstawianie dotyczące pracy i znaczenia pszczół dla człowieka. Wśród pięknie przygotowanych dekoracji oraz ręcznie przygotowanych uli, goście mogli wejść do świata pszczół. Po części artystycznej uczestnicy spotkania mogli skorzystać z pierwszej sesji apiterapii w pszczelim domku, w którym aktualnie pracuje około 480 000 pszczół. Jak na pszczele święto przystało była również degustacja pszczelego złota - słodkiego miodu prosto z plastra.

Pszczeli Domek będzie dostępny dla mieszkańców i turystów od czerwca do września w soboty i niedziele w godzinach od 16 do 20.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.