Przez pięć godzin strażacy schładzali zbiornik z polichlorkiem winylu w jednym z zakładów produkcyjnych w Jaśle. Z zakładu ewakuowano 58 osób.
Do zdarzenia doszło wczoraj (23 maja) około godziny 21 w zakładzie produkującym materiały podłogowe w Jaśle przy ulicy Mickiewicza.

- W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, okazało się, że w zbiorniku, w którym przetrzymywany był polichlorek winylu, doszło do reakcji termicznej i niekontrolowanego wzrostu temperatury - informuje bryg. Marcin Bentleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Z zakładu ewakuowano 58 pracowników. Strażacy wyznaczyli strefy bezpieczeństwa i w pełnej ochronie przeciwchemicznej zaczęli do zbiornika wtłaczać dwutlenek węgla.

- Sytuację udało się opanować. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny - dodaje bryg. Marcin Bentleja.W kulminacyjnym momencie w akcję zaangażowanych było 11 zastępów straży pożarnej, wśród nich strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter