Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej we Wrocance odwiedzili jasielskich policjantów.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle kontynuują spotkania profilaktyczne z uczniami szkół z terenu powiatu jasielskiego, które służą edukacji dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie występujących zagrożeń oraz dodatkowo promują zawód policjanta. Jasielską komendę odwiedziły dzieci ze szkoły we Wrocance.

spotaknie dzieci z policjantami

Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia policyjnej strzelnicy. Młodzież mogła zobaczyć jej wyposażenie oraz przekonać się, w jakich warunkach strzelanie ćwiczą jasielscy policjanci. Mundurowi zaprezentowali również kilka jednostek broni, która jest używana w naszej formacji.

Następnie uczniowie zwiedzili policyjne areszty oraz pokój okazań wyposażony w tzw. lustro weneckie. Przekonali się również, w jaki sposób pobierane są odciski linii papilarnych. Kolejnym punktem spotkania była rozmowa z technikiem kryminalistyki, który omówił swoją pracę oraz zaprezentował metody zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia.

spotaknie z policjantami w Jaśle

Nie zabrakło również spotkania z policjantem z drogówki, który przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć i przymierzyć wyposażenie policjanta wykorzystywane do zabezpieczeń imprez masowych. Ostatnim punktem była prezentacja radiowozów będących na wyposażeniu jasielskiej komendy.

W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci wyposażyli dzieci w odblaskowe opaski.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter