Strażnicy graniczni z Korczowej i Medyki powstrzymują nielegalny wywóz skradzionej ciężarówki i ekskluzywnych części samochodowych na Ukrainę.
Strażnicy graniczni z placówek w Korczowej i Medyce udaremnili próby wywozu na Ukrainę skradzionej ciężarówki oraz ponad stu części pochodzących z luksusowych pojazdów skradzionych na terytorium Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Do pierwszego zdarzenia doszło 19 maja na przejściu granicznym w Korczowej. Do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się obywatel Ukrainy kierujący zestawem ciężarowym na austriackich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli ustalono, że ciężarówka marki MAN jest poszukiwana od niepełna 4 lat przez belgijskie służby. Pojazd był poszukiwany m.in. przez Interpol. Jego szacunkowa wartość to 110 tys. złotych. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Policja.


Z kolei na przejściu granicznym w Medyce udaremniono dwie próby wywozu części pochodzących ze skradzionych samochodów. 21 maja ujawniono przemyt 121 elementów z BMW X5 skradzionego na terytorium Niemiec. Wartość podzespołów oszacowano na 80 tys. złotych. Dwa dni później zatrzymano 23 podzespoły pochodzące z trzech mercedesów (lata produkcji 2016, 2018 oraz 2020) skradzionych w Wielkiej Brytanii. Ich wartość oszacowano na 10 tys. złotych. Funkcjonariusze SG prowadzą dalsze czynności w obu sprawach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.