42-letni pieszy z blisko 2 promilami szedł drogą krajową nr 94 w Muninie, bez elementów odblaskowych. O niebezpiecznej sytuacji powiadomiła policjantów kierująca, która jechała obwodnicą Jarosławia.
Bezpieczeństwo na drodze jest wspólnym zadaniem wszystkich użytkowników dróg. Prawidłową reakcją na widok pieszego bez elementów odblaskowych, wykazała się kierująca, jadąca drogą krajową nr 94 w Muninie. Kobieta przejeżdżając obwodnicą Jarosławia, poinformowała oficera dyżurnego, że drogą w kierunku Radymna, porusza się nietrzeźwy mężczyzna bez odblasków.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze, potwierdzili zgłoszenie. We wskazanym miejscu zastali zgłaszającą oraz pieszego. Mężczyzna był ubrany w ciemną odzież i nie posiadał elementów odblaskowych. Był niewidoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. 42-letni mieszkaniec Radymna miał bełkotliwą mowę, dlatego też policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Przeprowadzone badanie wykazało u pieszego ponad 2 promile alkoholu.

Zderzenie dwóch samochodów. Trzy osoby w szpitalu
Mężczyzna został przekazany osobie, która zobowiązała się do zapewnienia mu opieki. Za popełnione wykroczenie odpowie teraz przed sądem.

Dzięki prawidłowej reakcji świadka, być może nie doszło do tragedii. Noszenie elementów odblaskowych ma na celu zwiększenie widoczności osoby dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy o wzajemnej trosce o bezpieczeństwo i podejmujmy odpowiednie środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko wypadków drogowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.